Na Londýnském oku

Na Londýnském oku

Dnes již světoznámé Londýnské oko bylo postaveno v roce 1999. V té době bylo se 135 metry největším ruským kolem na světě. Autory návrhu Londýnského oka byli architekti David Marks, Jule Barfieldová, Malcolm Cook, Mark Sparrowhawk, Steven Chilton a Nic Bailey. Autoři předložili svůj koncept v rámci soutěže navrhnout a postavit orientační bod pro nové tisíciletí. Londýnské oko se nachází podél řeky Temže v londýnské části South Bank a toto velkolepé dílo by určitě nemělo chybět na vašem seznamu „povinných“ turistických cílů v Londýně.

 

Více o Londýnském oku

 

I když bylo Londýnské oko v roce 1999, kdy bylo postaveno, nejvyšší ruské kolo na světě, v roce 2006 byla jeho výška překonána obřím kolem v Nanchangu (160 m), v roce 2008 pak 165 metrů vysokým Singapore Flyer a zatím nejvyšším ruským kolem, postaveným v roce 2014, High Roller v Las Vegas s výškou 167,6 metrů.

 

Londýnská Eiffelova věž

 

Londýnské oko je nyní pro Londýn stejnou turistickou atrakcí, jako kultovní Eiffelova věž pro město světla Paříž. I zde mohou místní obyvatelé i turisté vystoupat nad město a vychutnat si nádherný výhled. Okouzlující Londýnské oko je přístupné veřejnosti také tím, že se nachází v samém centru Londýna, v dosahu veškerých dalších možností zábavy, restaurací, obchodů a hotelů. Můžete se sem dostat také plavbou po Temži, což je stejně nádherný zážitek.

 

Kabiny Londýnského oka

 

Londýnské oko má 32 kabinek pro cestující. Každá kabinka o váze 10 tun může nést až 25 pasažérů. Kabinky jsou prostorné, klimatizované, poskytují místo k sezení, ale cestující mohou stejně tak volně chodit a užívat si jedinečný panoramatický výhled na Londýn. Z Londýnského oka mohou cestující vidět světově proslulé památky. Nejblíže jsou budovy londýnského Parlamentu, dále pak Katedrála svatého Pavla, Buckinghamský palác a nebo také výškové budovy londýnského finančního centra. Za jasných dnů se obzor rozšíří do vzdálenosti čtyřiceti kilometrů.

 

Londýnské oko pro zvláštní příležitosti

 

Na Londýnském oku jsou k dispozici speciální balíčky pro zvláštní příležitosti. Můžete si pronajmout svou privátní kabinku pro firemní nebo soukromé účely. Můžete tak zažít neopakovatelné chvíle se svými přáteli nebo obchodními partnery, užijete si skvělé jídlo a pití a vše doplněno nádherným výhledem na Londýn. Mezi nejpopulárnější balíčky patří Šampaňské a kanape a Tapaz kabinka, v ceně kolem 500 liber.

 

Originální způsob, jak poznat Londýn

 

Dlouhý a bezkonkurenční výhled z Londýnského oka je další poutavá možnost, jak poznat Londýn. Zvyšuje to celkový zážitek z návštěvy Velké Británie a Londýnské oko se zařadilo mezi nejvíce populární turistické atrakce.

 

Při plánování návštěvy Londýnského oka je dobré si promyslet, zda chceme vidět Londýn v průběhu dne a nebo v oci, kdy je zde turistů méně. Noční i denní pohled z Londýnského oka je stejně velkolepý a v obou případech má své kouzlo. Jedno otočení obřího kola trvá 30 minut a cena běžné vstupu se pohybuje mezi 20 až 30 liber za osobu. Londýnské oko je otevřeno denně, kromě Štědrého dne 25. prosince a během dnů určených pro údržbu.

30.10.2014 | Traveler | Poznávací |
Na Londýnském oku
Na Londýnském oku
Na Londýnském oku
Na Londýnském oku
Na Londýnském oku
Na Londýnském oku
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)

Přihlášení