Tradiční Sacher ve Vídni

Tradiční Sacher ve Vídni

Vídeň je město valčíků a elegance. Bývalá metropole císařství a monarchie má kromě množství historických památek a honosných budov také zvláštní klidnou atmosféru s řadou kaváren a cukráren. Posezení na kávě tak nějak k Vídni patří a tradiční Sacherův dort si získal oblíbenost na celém světě.

 

Originální Sacherův dort si samozřejmě nejlépe vychutnáte ve Vídni v Hotelu Sacher. Příběh tohoto legendárního čokoládového dortu s meruňkovou marmeládou a čokoládovou polevou začal na dvoře knížete Metternicha v roce 1832. Tehdy 16-letý učeň Franz Sacher připravil pro význačné hosty mimořádně lahodný dezert, který se ujal pod názvem Sacher-Torte.

 

Syn tvůrce původního Sachrova dortu, Eduard Sacher, pak recepturu vylepšil a v roce 1876 založil restauraci a Hotel Sacher. V současné době je Sacher dort jednou z nejznámějších kulinářských specialit Vídně a je exportován po celém světě. Každý Sacher dort je připravován ručně podle tradiční receptury.

 

Jako suvenýr z návštěvy Vídně zde může zakoupit v ozdobné plechové dóze také Sacher kávu, případně čaj. Hotel Sacher leží hned vedle budovy Vídeňské opery a kromě tradičních návštěv Hofburgu, Vídeňské radnice, Stefansdomu a Schonbrunnu je dort u Sachera dobrým tipem k návštěvě.

29.8.2012 | Ladislav | Poznávací |
Tradiční Sacher ve Vídni
Tradiční Sacher ve Vídni
Tradiční Sacher ve Vídni
Tradiční Sacher ve Vídni
Tradiční Sacher ve Vídni
Tradiční Sacher ve Vídni
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (2 hlasy)

Komentáře

kavárnička u Sachera

Pokud jste ve Vídni, určitě stojí za to navštívit kavárnu v Hotelu Sacher. Velice příjemné posezení. Také se uvnitř dá koupit káva i dort ve stylovém balení jako dárek za přijatelné ceny.

Dorík

Kolik asi tak stojí dort? Děkuji

Přihlášení