Adventní trhy v Drážďanech

Adventní trhy v Drážďanech

Drážďany jsou místem vyhlášeným Adventních trhů a turisté se sem kvůli tradiční vánoční atmosféře sjíždějí i ze vzdálených koutů. V Drážďanech naleznete paletu různorodých vánočních trhů, celkem jde o jedenáct drážďanských vánočních trhů, které nabízí kromě vánoční klasiky také trh středověký, najdete zde romantiku i labužnický ráj. Nejznámější vánoční trh Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt začíná každý rok koncem listopadu a má velkou tradici, na tomto místě se konal poprvé již v roce 1434.

 

Vánoční štola na Adventních trzích v Drážďanech

 

Velkou tradici má také zdejší vánoční štola. Pravá drážďanská štola se prodává pod chráněnou známkou »Dresdner Christstollen®« a na důkaz, že se jedná o nefalšovanou drážďanskou štolu, každá štola nese zlatou pečeť se Zlatým jezdcem, který představuje saského kurfiřta a polského krále Augusta Silného. Tuto sochu jezdce naleznete v Drážďanech na pravé straně Labe v barokní čtvrti Neustadt, na začátku ulice Hauptstrasse.

 

Další významnou ochrannou známkou drážďanské štoly je evropské chráněné zeměpisné označení. Je to kruhová pečeť Evropské unie v barvě žluté a modré a označuje produkty a potraviny, které jsou spojeny s určitým regionem. Drážďanská štola pod názvem »Dresdner Christstollen®« a se zlatou pečetí smí být vyráběna pouze v Drážďanech a v bezprostředním okolí.

 

Návštěva drážďanských Adventních trhů je v předvánočním čase cílem mnoha Čechů. Na Štrýclmarktu a v drážďanských pekařstvích lze koupit pravou štolu přibližně za 13 eur za kilo. Klasická dvoukilová štola vás tedy přijde zhruba na 25 eur. Pravá drážďanská štola je rozinková a podle tradičního receptu musí obsahovat minimálně 650 gramů rozinek na kilogram mouky. Tradičním způsobem vyrobená štola má pak dlouhou trvanlivost. V Sasku se traduje, že poslední kousek štoly se dojídá až o Velikonocích.

14.12.2013 | Ladislav | Poznávací |
Adventní trhy v Drážďanech
Adventní trhy v Drážďanech
Adventní trhy v Drážďanech
Adventní trhy v Drážďanech
Adventní trhy v Drážďanech
Adventní trhy v Drážďanech
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)

Přihlášení