S dětmi na Vysočinu

Hotel Medlov na Vysočině

Při výběru kam na dovolenou, padla volba na hotel Medlov, který leží u obce Fryšava pod Žákovou horou. Zhruba 15 km od Žďáru nad Sázavou a 10 km od Nového města na Moravě. V okolí hotelu Medlov se nachází lesy a Medlovský rybník. Pokud počasí dovolí a stav vody také, je možné se v rybníce koupat. U hotelu je do rybníka přístup do vody z malé písčité pláže. Pro toho, kdo se nechce koupat a nebo nejsou pro koupání podmínky, se dají na hotelu zapůjčit loďky. Na loďkách lze jet i s dětmi, půjčují vesty. U hotelu jsou ještě na zapůjčení kuželky a minigolf. Pro děti zde mají i dětské hřiště. Jinak tu není nic než les a na výlety z Medlova jsme jezdili hlavně autem.


Dávám tipy, kam jsme z hotelu Medlov jezdili my. Navštívili jsme Žďár na Sázavou se zámkem a s poutním místem Zelenou horou. Pak jsme zajeli do obce Polnička, která je asi 10 minut jízdy autem od Žďáru. Na kraji obce se nachází Salón Expres. Ideální pro děti. Parkovné i vstup je zdarma a mají zde různé atrakce jako zahradní železnice, vodní čluny, skákací hrad, motorová autíčka, kolotoče atd. a ZOO koutek. Také jsme navštívili město Polička a u Poličky hrad Svojanov. A kdo má rád kávu, tak dobrý tip na výlet je do obce Blatina, kde je pražírna kávy HOFR. U pražírny je chalupa, ve které se dá příjemně posedět a nabízejí zde několik úprav kávy HOFR. A opět na konci obce se nachází jezdecký klub Blatiny, kde je krásné vyžití pro děti. K dispozici je dětské hřiště s mnoha dřevěnými atrakcemi, pískoviště, houpačky, dlouhá dráha pro ručkování, dřevěné auto a kůň. ZOO koutek a také tu můžete nechat svézt své děti na konících. Mezi tím, co si děti budou hrát, vy můžete posedět u dobrého jídla a pití.


Pobyt na Vysočině jsme si užili a co je důležité, užily si jej i děti, přestože počasí nám tentokrát moc nepřálo a začátek naší dovolené byl deštivý. Přestože hotel z venku vypadá, jako by měl nejlepší léta dávno za sebou, uvnitř je příjemný a prostorný. Pokud tedy uvažujete o pobytu na Vysočině, pak pobyt v hotelu Medlov může být dobrou volbou.

29.8.2013 | yorkka | Do přírody |
Hotel Medlov na Vysočině
Hotel Medlov na Vysočině
Hotel Medlov na Vysočině
Hotel Medlov na Vysočině
Hotel Medlov na Vysočině
Hotel Medlov na Vysočině
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 3 (3 hlasy)

Přihlášení