Farma Apolenka, Pardubice

Farma Apolenka, Pardubice

Farma Apolenka se nachází na okraji Pardubic, v městské části zvané Spojil. Je to zajímavé místo, které ocení nejen děti. V Apolence mají děti možnost seznámit se s životem na farmě, jsou zde upravené cesty pro procházky mezi pastvinami a výběhy s hospodářskými zvířaty. Děti si zde mohou také sednout na opravdového koně vedeného zkušeným vodičem, případně jsou zde ke svezení pro děti připraveni poníci.

 

Historie farmy Apolenka

 

Farma Apolenka byla založena v roce 1999. Na samém počátku měla Apolenka pouze jednoho fyzioterapeuta a dva koně. Od roku 2005 farma působí v areálu bývalého zemědělského družstva ve Spojile. V současné době se klientům věnuje profesionální tým odborníků a k dispozici je 14 koní. Pro návštěvníky z Pardubic je velkou výhodou, že se na farmu mohou pohodlně dostat městskou hromadnou dopravou.

 

Co na farmě Apolenka najdete?

 

Areál farmy Apolenka je postupně rekonstruován od roku 2006. V současné době mají návštěvníci k dispozici parkoviště před krytou jezdeckou halou, upravené cesty, je zde také dětské hřiště a relax park s dřevěnými herními prvky. Funguje zde také nučná stezka „v pohybu na farmě“ s deseti zastaveními a informačními panely a část pozemku je osázena jedlými stromy jako ukázková zahrada „jedlý les“.

 

Návštěvníci farmy Apolenka zde naleznou také stánek s občerstvením, hygienické zázemí a množství laviček se stolky k odpočinku. V prostředí zemědělského statku a ve společnosti koní a ostatních zvířat tak lze strávit příjemné odpoledne.

12.5.2014 | Ladislav | Do přírody |
Farma Apolenka, Pardubice
Farma Apolenka, Pardubice
Farma Apolenka, Pardubice
Farma Apolenka, Pardubice
Farma Apolenka, Pardubice
Farma Apolenka, Pardubice
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 4.8 (5 hlasů)

Přihlášení