Zámek a hrad Český Krumlov

Zámek v Českém Krumlově

Zámek Český Krumlov je jedním z turisticky nejvíce navštěvovaných zámeckých areálů v Česku. Z původního Hrádku, založeného ve 13. století, se v průběhu staletí stal zámek, jehož areál je dnes po Pražském hradě největší v Česku. Hrad a zámek Český Krumlov byl strategickým sídlem mocného rodu Vítkovců, později Rožmberků a Eggenberků. Významné postavení měl Český Krumlov také pro rod Schwarzenbergů.

 

Na zámku Český Krumlov byl během své historie dvakrát vězněn český král. O uvěznění českého a římsko-německého krále Václava IV. se postaral v letech 1394 a 1402 Jindřich III. z Rožmberka.

 

Zámecký areál Státního zámku a hradu Český Krumlov zahrnující na 40 budov soustředěných kolem pěti zámeckých nádvoří se řadí mezi nejrozsáhlejší středoevropské zámecké komplexy. Celý areál hradu a zámku Český Krumlov je průchozí a veřejnosti přístupný. Hradní areál leží na protáhlém kopci, který z jihu obtéká řeka Vltava a na severní straně potok Polečnice. K hradu lze přijít starobylými uličkami města a dále pak pokračovat přes čtyři nádvoří. Přes plášťový most pak přijít na páté nádvoří a dále pak do zámecké zahrady, kde je unikátní divadlo s otáčivým hledištěm.

20.8.2009 | Ladislav | Poznávací |
Zámek v Českém Krumlově
Zámek v Českém Krumlově
Zámek v Českém Krumlově
Zámek v Českém Krumlově
Zámek v Českém Krumlově
Zámek v Českém Krumlově
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)

Přihlášení