Ulice Rue des Bouchers v Bruselu

Ulice Rue des Bouchers

Brusel je kosmopolitní město nabízející různorodou směs neopakovatelných zážitků. Pokud je Brusel známý skvělým pivem, hranolkami a mušlemi, pak ulice Rue des Bouchers, v překladu Řeznická ulice, je tím pravým místem, kam na jídelní delikatesy zajít.

 

Ulice Rue des Bouchers je jedna z vyhlášených turistických atrakcí Bruselu. Řada turistických průvodců na ulici odkazuje jako na vyhlášenou ulici všech labužníků. Především pro turisty jsou zde naaranžovány tabule s mořskými delikatesami a jinými kulinářskými specialitami. Nejproslulejší je zde restaurant Chez Leon, který působí i v jiných evropských městech.

 

Tato pěší zóna v ulici Rue des Bouchers ožívá ve večerních hodinách, kdy zde turisté prochází, vychutnávají atmosféru nebo případně i povečeří. Některé turisty však může odradit počínání neodbytných naháněčů, kteří se snaží turisty nasměrovat do vybrané restaurace.

 

Ulice Rue des Bouchers navazuje na kolonádu ve středu Galeries Royales Saint-Hubert a leží nedaleko historického jádra Bruselu s náměstím Grande Place. Samotný název ulice pochází z doby, kdy zde bývalo řeznictví (butcher’s).

10.5.2008 | Ladislav | Poznávací |
Ulice Rue des Bouchers
Ulice Rue des Bouchers
Ulice Rue des Bouchers
Ulice Rue des Bouchers
Ulice Rue des Bouchers
Ulice Rue des Bouchers
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)

Přihlášení