Prosklená nákupní pasáž sv. Huberta v Bruselu

Pasáž sv. Huberta v Bruselu

Nedaleko historického náměstí Grand Place v centru Bruselu se nachází prosklená nákupní pasáž sv. Huberta. Z venčí je to objekt poměrně nenápadný, uvnitř je však pasáž velmi stylová a luxusní obchody s čokoládou dotváří jedinečnou atmosféru místa.

 

Galeries Royales Saint-Hubert - tato prosklená nákupní pasáž svatého Huberta v Bruselu je tradicí srovnatelná s pasáží Vitoria Emanuela II v Miláně a nebo s Pasáží v Petrohradě. Pasáž je rozdělena do dvou hlavních částí dlouhých po 100 metrech. Jde o Galerii du Roi nebo také pasáž krále, Galerii de la Reine nebo také pasáž královny a dále pak malou pasáž Galeries des Princes.

 

Obě hlavní pasáže jsou odděleny kolonádou, ze které vychází ulice Rue des Bouchers. Tato ulice je známá jako ulice gastronomických specialit a je další turistickou atrakcí Bruselského centra. Pasáž navrhl již v roce 1836 Jean-Pierre Cluysenaer, ale návrh byl přijat až v roce 1845. Stavět se začalo 6.května 1846 a za 18 měsíců, přesně 20.června 1847, byla pasáž za účasti krále Leopolda a jeho dvou synů slavnostně otevřena. Měří 213 metrů a původně byly užívány názvy jednotlivých částí pasáže. Název celé pasáže – Sain-Hubert začal být používán od roku 1965.

 

V současné době v pasáži najdete především stylové obchody s módou a velmi populární obchůdky s typickou belgickou čokoládou. Zcela jistě je pasáž sv. Huberta vhodným místem k nákupu bruselských pralinek a originálních dárků.

10.5.2008 | Ladislav | Poznávací |
Galeries Royales Saint-Hubert
Galeries Royales Saint-Hubert
Pasáž sv. Huberta v Bruselu
Galeries Royales Saint-Hubert
Pasáž sv. Huberta v Bruselu
Galeries Royales Saint-Hubert
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (2 hlasy)

Přihlášení