Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět

Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět

Wall Street není jen ulice na pulzujícím Manhattanu v New Yorku. Wall Street je mnohem více než jen ulici na Manhattanu. Je to symbol finančního sektoru Spojených států s poutavou historií, která sahá více než 200 let zpět. New York Stock Exchange byla založena skupinou podnikatelů podnikajících pod platanovým stromem. Nikdy ani ve svých nejdivočejších snech si představili, jaké množství peněz touto burzou v budoucnu proteče a jaký objem bohatství bude získán a ztracen v průběhu budoucích let na Wall Street.

 

Z historie Wall Street

 

Wall Street zabírá méně než míli mezi Broadway a East River a je pojmenována po dřevěné stěně při cestě, která byla postavena v roce 1653 holanďany. Cílem bylo stěnou označit severní hranici nově zřízeného obchodního místa Nieuw Amsterdam a zeď byla určena k ochraně obyvatel před útoky indiánů. V roce 1644 Pak se kolonie zmocnili britové, v roce 1699 plot rozebrali a postavili místo něj ulici lemovanou administrativními budovami a domy. Po revoluci se východní konec ulice Wall Street stal domovem pro řadu taveren a kaváren. Ulice vydělávala, stejně jako sousední Water Street a oblast získala přezdívku "Coffeehouse Slip." V roce 1792 byl na rohu obou ulic postaven Legendární Tontine Coffee House, který sloužil jako první místo burzy v New Yorku.

 

Dnešní Wall Street

 

To co dnes na Wall Street uvidíte a zažijete, záleží na denní době, kdy toto místo navštívíte a také na tom, odkud se na Wall Street díváte. V pracovní dny, kdy je burza otevřena (09:30 až 16:00), je na ulici čilý ruch pracovníků úřadu, obchodníků a bankéřů, kteří energicky dělají své obchody. Navštívíte-li Wall Street během pracovní doby, budete moci vkročit do zázemí některých nejpůsobivějších staveb, které jste kdy viděli. Budovy jsou unikátní a to jak z pohledu moderní tak i historické architektury. Nebuďte ale překvapeni, pokud vás do některých budov odmítnou pustit. Po 9/11 se bezpečnost ve finanční čtvrti stala významnou prioritou a pravděpodobně to tak zůstane i nadále. Během svátků a víkendů Wall Street z velké části překypuje turisty.

 

Prohlídka Wall Street

 

Můžete podniknout cestu napříč Wall Street na vlastní pěst, ale pokud se chcete co nejvíce dovědět, měli byste uvažovat o prohlídce s průvodcem. Nestane se vám pak, že nějakou důležitou budovu vynecháte a nebo že vám nějaká zajímavost unikne. Průvodci se s vámi rádi podělí o všechny zajímavé informace týkající se historie i současnosti Wall Street. Dozvíte se o finančních velikánech jako byli John D. Rockefeller, Andrew Carnegie a JP Morgan a jak se zapsali do historie. Dozvíte se jak se dělaly největší finanční obchody a kdo jsou dnešní nejvýznamnější makléři. Dozvíte se také spoustu informací o tom, jak to na kapitálovém trhu funguje a jaký je význam Dow Jonesova indexu, takže pro vás bude jednodušší pochopit finanční hantýrku a také to, co se odhrává na Wall Street během show, kterou vidíte kolem sebe. Ať už se rozhodnete prozkoumat finanční čtvri na vlastní pěst, nebo na prohlídce s průvodcem, naplánujte si také čas na oběd v některé z vyhlášených restaurací v okolí Wall Street. Zde se také scházejí významní makléři, když jdou na oběd. Možná budete mít štěstí a budete sedět vedle skupiny investičních stratégů, o kterých se příštích dnech dočtete ve finančních zprávách. Na konci vaší návštěvy, budete moci zhodnotit životní styl a kulturu obchodníků na Wall Street a odnést si také pár poučných tipů týkajících se obchodování na burze.

16.6.2014 | Trip to USA | Poznávací |
Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět
Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět
Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět
Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět
Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět
Wall Street je turistická atrakce, kterou musíte vidět
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (7 hlasů)

Přihlášení