Socha Svobody v New Yorku

Socha Svobody v New Yorku

Socha Svobody se nachází na ostrově Liberty Island v New Yorkském přístavu a socha je jedním z nejznámějších symbolů svobody ve Spojených státech. Socha je přístupný pouze trajektem buď z Jersey City, nebo z Dolního Manhattanu. V obou případech, jak se budete blížit k ostrovu Liberty Island, je pohled na sochu úchvatný! Socha Svobody samotná není tak velká, jak by si někteří, včetně mě, představovali nebo jak by se mohlo ze záběrů zdát. Je však stejně impozantní a působivá, jak každý turista očekává.

 

Socha Svobody na Ostrově Svobody

 

Ostrov Liberty Island, na kterém se Socha Svobody nachází, je malý, ale je zde turistům k dispozici mnoho vybavení, včetně toalet, kavárny, obchodu se suvenýry a dokonce i audio-prohlídka s průvodcem, kde získáte spoustu informací o soše, o ostrově a souvisejících tématech. Na ostrově turisté mohou zažít nejen zblízka fantastický pohled na sochu, ale mohou také absolvovat výlet do horní části koruny Sochy Svobody. Stejně tak se turisté mohou těšit také na nádherný pohled na dolní Manhattan. Chodníky vedou po ostrově tak, aby si turisté mohli prohlédnout sochu ze všech stran.

 

Socha Svobody stojí na zvýšeném cihlovém podstavci a ční vysoko nad okolní vrcholky stromů tak, že je vidět na míle daleko. Socha je vyrobena z mědi, která má vlivem počasí na světle zelenou barvu. Socha Svobody se pak proti mraky pokryté obloze jeví jako temná silueta postavy. Fotografie sochy se pak liší v závislosti na denní době a na které straně socha stojíte. Bez ohledu na počasí, Socha Svobody je významný turistický bod a také silná ikona, která slouží jako pevná připomínka amerického příslibu svobody a spravedlnosti pro všechny!

 

Bude-li v New Yorku, určitě navštivte také další významné místa, jako jsou Brooklynský most, Empire State Building a nebo Times Square.

10.8.2013 | Trip to USA | Poznávací |
Socha Svobody v New Yorku
Socha Svobody v New Yorku
Socha Svobody v New Yorku
Socha Svobody v New Yorku
Socha Svobody v New Yorku
Socha svobody v New Yorku
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)

Přihlášení