Socha Svobody, symbol New Yorku

Socha Svobody, symbol New Yorku

Prohlídka Sochy Svobody je jedním z nejzajímavějších zážitků každé návštěvy New Yorku. Lady Liberty stojí vysoká a hrdá na Liberty Island (Ostrově Svobody), chránící vstup do přístavu v New Yorku. Je to dárek z Francie, který připomíná 100-leté výročí podepsání Deklarace nezávislosti a má také roli symbolu naděje a demokracie v New Yorku od roku 1886.

 

Historie Sochy Svobody

 

Vytvořením Sochy Svobody byl pověřen Frederic A. Bartholdi, který údajně její tvář vytvořil po vzoru své matky. Bartholdi ale musel požádat o pomoc architektonického mistra Eiffelovy věže, Alexandre Gustava Eiffela, aby mu pomohl vypořádat se s komplikacemi při vytvoření tak obří sochy. Alexandre Gustave Eiffel pomohl najít způsob, jak vytvořit sochu tak, aby mohla stát ve vzpřímené poloze. Tento projekt byl také výsledkem společného úsilí mezi Spojenými státy a Francií. Ve Francii byla socha navržena a vytvoře a ve Spojených státech amerických byl vybudován podstavec, na kterém Lady Liberty dodnes stojí.

 

Transport Sochy Svobody do Spojených států

 

Socha Svobody musela být rozdělena na 350 kusů, které byly zabaleny do 214 beden, které byly dopraveny do Spojených států. Slavnostní odhalení Sochy Svobody se konalo 28. října 1886. Socha byla umístěna na žulovém podstavci na příhodně pojmenovaném ostrově Liberty Island.

 

Současnost Sochy Svobody

 

Socha Svobody stojí na masivním podstavci a se svou výškou 305 stop (93 metrů), od země až po vrchol pochodně, socha nadále dominuje ostrovu Liberty Island. Liberty Island spolu s kultovním Ellis Island je pod správou National Park Service. Během poznávacího výletu zde získáte informace o stavbě a obnově sochy a v rámci návštěvy podstavce můžete vidět původní pochodeň a také informační výstavu. Věc, kterou návštěvníci obvykle nevidí, je zlomený řetěz, který je ovinut kolem nohou sochy. Vyčnívá ze spodní části róby Sochy Svobody a symbolizuje její vykročení dopředu, přičemž prostřednictvím své proslulé pochodně osvětluje svět bez otroctví a útlaku.

 

Vzhledem ke své extrémní popularitě (Lady Liberty přivítá tisíce návštěvníků denně), je nutné, aby si návštěvníci, kteří chtějí vstoupit do muzea, do podstavce nebo do koruny, zajistili dopředu rezervace. Chcete-li navštívit korunu, měli byste vzít v úvahu, že to není pro bázlivé. Výstup zahrnuje zdolání 354 strmých schodů na točitém schodišti. Pokud se však rozhodnete vystoupat nahoru a navštívít korunu, námaha určitě stojí za to.

 

Kromě procházky po Liberty Island nebo návštěvy Sochu Svobody s výstupem do koruny, je zde několik dalších skvělých míst, kam můžete zajít a odkud budete mít výjimečný výhled na Lady Liberty. Mezi ně patří Brooklyn Promenade a nebo Battery Park. Dále pak je možné využít vyhlídkových plaveb v New Yorku, které nabízejí návštěvníkům výjimečný výhled na Sochu svobody a také skvělé možnosti k pořízení zajímavých fotografií. Můžete také využít trajekt na Staten Island zdarma, odkud budete mít pohled na Sochu Svobody z dálky a navíc také úchvatný výhled na New York Harbor – přístav v New Yorku.

11.8.2013 | Trip to USA | Poznávací |
Socha Svobody, symbol New Yorku
Socha Svobody, symbol New Yorku
Socha Svobody, symbol New Yorku
Socha Svobody, symbol New Yorku
Socha Svobody, symbol New Yorku
Socha Svobody, symbol New Yorku
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)

Přihlášení