Empire State Building

Empire State Building

Budova Empire State Building v New Yorku byla dokončena v roce 1931 a stala se jednou z nejznámějších památek na světě. Kdysi nejvyšší budova světa, dnes 9. nejvyšší na světě, se objevila ve více než 90-ti filmech, včetně King Konga a nebo Annie Hallové. Budova Empire State Building je vysoká více než 1454 ft a s působivými 102 poschodími tvoří základní část panorama NYC. Empire State Building také získala název 7-mý div světa od American Society of Civil Engineers.


Co uvidíte v Empire State Building v NY

 

V první řadě, každá návštěva New Yorku by měla zahrnovat také prohlídku budovy Empire State Building. V budově by vás pak měly nejvíce zajímat podlaží 86 a 102, kde se nachází vyhlídkové plošiny s pozoruhodným 360° výhledem na město. Plošina v 86 poschodí je pod širým nebem. Návštěvou Empire State Building si užijete jeden z nejhezčích výhledů na New York, včetně výhledu na mosty a na Central Park.

 

Budova Empire State Building dokáže turistům nabídnout opravdu příjemný zážitek. Kromě vyhlídkových teras s nádherným výhledem na New York, určitě navštívíte také nově kompletně zrekonstruovaný lobby bar s nádhernými uměleckými stropními malbami, vše ve stylu art deco.

 

Osvětlení Empire State Building

 

V roce 1976 byla na budově Empire State Building nahrazena bílá světla novým osvětlením, které umožňuje barevné efekty a přizpůsobit barvu mrakodrapu k oslavě různých zvláštních příležitostí a svátků během roku. V roce 2012 se pak vše změnilo, když noví majitelé nainstalovali nejmodernější počítačem řízený LED světelný systém. Tento nový systém osvětlení je schopen zobrazit přibližně 16 milionů barev a to vše může okamžitě změnit. Oslňující světelné show budovy jsou legendární, slaví svátky a zvláštní události spolu se synchronizovanou hudbou.


Restaurace a obchody v Empire State Building

 

V Empire State Building najdete také celou řadu obchodů, kaváren a restaurací. V hlavní hale budovy je umístěn STATE Grill a bar, která je jednou z nejoblíbenějších restaurací v New Yorku. Restaurace denně představuje čerstvé pochutiny místních zemědělců, včetně vinařů a produce místních pivovarů. Jsou zde také restaurace pro rodiny s dětmi a typická oblíbená kavárna Starbucks.

 

Výhodná poloha Empire State Building

 

Vzhledem k tomu, že budova Empire State Building je umístěna v centru kultovního Midtownu na Manhattanu, je snadné se k ní dostat. Při prohlídce New Yorku budete vždy někde poblíž, protože většina nejzajímavějších míst je v docházkové vzdálenosti od Empire State Building. Místa jako Herald Squae, Macys, Madison Square Garden, Park Bryant Park, divadelní čtvrti a Time Square jsou odsud jen 5 až 15 minut chůze.

 

Empire State Building je úžasná budova, kde si užijete nejen nejleší výhled na New York, ale také kde se nejlépe seznámíte s duchem města. V každém okamžiku stráveném v této budově je zaručeno, že si odnesete nezapomenutelné vzpomínky a něco, co si určitě nebude chtít nechat ujít. Nejlepší doba pro návštěvu je v dopoledních hodinách, vyhnete se tak čekání v dlouhé frontě.

31.5.2014 | Trip to USA | Poznávací |
Empire State Building
Empire State Building
Empire State Building
Empire State Building
Empire State Building
Empire State Building
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (9 hlasů)

Přihlášení