Letní dovolená v Egyptě, El Gouna

Centrum El Gouny

El Gouna je uzavřená oblast určena výhradně pro turisty. Oblast je protkána umělými kanály s mořskou vodou, kolem kterých jsou hotely a rezidence. El Gouna má své náměstí s obchody a restauracemi. Do El Gouny se lítá na letiště Hurghada, odkud budete pokračovat asi 30 km autobusem. Mnoho turistů zůstává ubytováno v hotelech přímo v Hurghádě, nicméně i krátký pohled z autobusu na okolí hotelů vás přesvědčí, že El Gouna je mnohem lepší volba.

 

Dovolená v El Gouně

 

Na cestě za sluncem do Afriky doporučuji zvažovat volbu termínu dovolené. Naše dovolená začínala v polovině června a myslím, že to bylo tak akorát. V některých dnech se teplota vyhoupla i hodně přes 40°C. Podle místních je nejlepší dobou k návštěvě El Gouny říjen. Stejně jako v celém Egyptě, i v El Gouně je nutné při nakupování smlouvat. Prodejci vás překvapí znalostí mnoha jazyků, hovoří i poměrně obstojně česky, to by vás však nemělo zmást. Reálná hodnota nabízeného zboží je obvykle o 90% níže, než zpočátku požadují. Hned po příjezdu doporučuji rozměnit si nějakou bankovku eur na půl eurové mince, jako bakšiš se mi velmi osvědčily. Na místní měnu eura měnit vůbec nemusíte, platbu v eurech příjmou všude.

 

Na dovolené v Egyptě jste obklopeni luxusem, který vám Řecko nebo Španělsko ve srovnatelné ceně nenabídne. Nicméně tradiční komplikací, která vás může v Egyptě potrápit, je faraónova pomsta. Proto pozor na přejídání, na které vaše zažívání v kombinaci s teplotami kolem 40°C není zvyklé. Pokud chcete dovolenou strávit v Egyptě, pak El Gounu mohu jen doporučit.

26.6.2010 | Ladislav | K moři |
Centrum El Gouny
El Gouny, pohled na Panorama Bungalows
El Gouny, most přes lagunu
El Gouny, pohled od Panorama Bungalows
El Gouny, pláž s palmami
El Gouny, břeh laguny
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 5 (1 hlas)

Přihlášení